R.T. Erdoğan’ın Karşısında Adayım; Buyurun Tercihinizi Beyan Edin?

by Fahrettin Dağlı

Buradan dini veya milli saikle AKP iktidarına destek veren mütedeyyin kesime ikazımdır, uyarımdır;
Dini veya milli geleceğinizi AKP veya daha özel de Erdoğan’a bağlıyorsunuz; zimmetliyorsunuz. Bir defa her şeyden önce bu anlayışın; bu kabulün “dininizdeki karşılığı nedir?” sualini ve cevabının ne olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bir faniyi, bir kurumu dininizin teminatı, vazgeçilmez dayanağı olarak görmenin dinin akaidindeki yeri nedir?

İkincisi, partideki ve liderlik etrafındaki kirlilik sizi hiç düşündürtmüyor mu? “Bu kadar da olamaz” dedirtmiyor mu?

Daha düne kadar iktidara ve CB Erdoğan’a demedikleri bırakmayan Bahçeli, Perinçek ve diğer Avrasyacı derin yapının ve onların beslendiği bir takım ulusal ve uluslararası güç odaklarının bugünkü destekleri sizi hiç rahatsız etmiyor mu; düşündürtmüyor mu?

Erdoğan dışında bir alternatifiniz yok mu? Eğer sorunun cevabı evetse, şunu buraya not düşüyorum; lütfen siz de notunuzu alın;

1.İnandığınızı iddia ettiğiniz dinin hakikatine muhalif davrandığınız dolayı muhtemeldir ki, büyük bir sosyal yıkıma, musibete maruz kalacaksınız.

2.Mesnedi son derece zayıf politik tercihinizden dolayı gelecekte büyük hayal kırıklığı / travma yaşayacaksınız. Yaşayacağınız suçluluk psikozu sizi adım adım takip edecek.

3.Size bugün gaz verenlerin büyük çoğunluğu iktidar beslemeleri olduklarının farkındasınız herhalde. Yüklerini doldurtmakta olan bu besleme azgın azınlık, bir iktidar değişiminde herkesten önce soluğu ABD veya Avrupa ülkelerinde şimdiden kurdukları düzenlerinde alacaklar. Sizler de burada yeni iktidarın aktörleriyle baş başa kalacaksınız.

4.İnsan nisyanla malul olsa da artık hiçbir bilgi tamamen yok edilemiyor; bir şekliyle geçmişte yazdıklarımız, çizdiklerimiz, ifade ettiklerimiz karşımıza çıkacak. Bugün çocuklarımız, yarın torunlarımız bunlara vakıf olmayacak mı? O gün sizin hakkınızda ne diyecekler? Hiç düşündünüz mü?

5.İnandığınızı iddia ettiğiniz Allah’ın hesap gününde bunu size sormayacağına dair garantiniz var mı? “Zulme meyletmeyin (destek değil) size de ateş dokunur” tehdidine maruz kalmayacak mısınız? Buna verilecek bir cevabınız var mı?

Bugün duygu ve hissiyatla değil; derin bir tefekküre dalarak; aklın ve naklin ışığında daha fazla vakit geçirmeden; bu ağır sorumluluğa ve vebale daha fazla girmeden, düşüncelerinizi ve düşüncelerinizin istinat ettiği yanlış yargılarınızı, hükümlerinizi tashih edin lütfen!

Herkesten önce sizler CB Erdoğan’a çağrıda bulunun; “İyi veya kötü; doğru veya yanlış, emaneti buraya kadar getirdiniz; mahkeme kadıya mülk olmadığına göre artık emaneti daha iyilerine, daha nitelikli, daha erdemli olanlara devredin!.”

Bunları yazdım diye muhalif cepheden tenkit göreceğimi bilerek yazıyorum. Çünkü onlar sizin için beni şöyle uyarıyorlar; “Fahrettin Bey iyi niyetli olarak uyarılar yapıyorsunuz ama onların uyanacağı yok; kendinizi yormayın, yıpratmayın!” Gelin lütfen, bu arkadaşların belki de haklı olan bu uyarılarını boşa çıkartın!..

Benim CB adaylığımın önemli sebeplerinden birisi de “İyi hoş da Fahrettin Bey, oy vermek için bize kimi, kimleri öneriyorsunuz?” şeklindeki sualinizi boşa çıkartmaktır. Çünkü işaret edeceğim her bir politik aktör ve kurum için mazeret üreteceksiniz. Şimdi soruyorum;

Bu ve benzeri platformlarda beni uzun süredir takip ediyorsunuz. CB Erdoğan ile beni kıyaslayacak kadar bir akla sahip olduğunuzu düşünüyorum.

Ne diyorsunuz?

Benimle ilgili bir mazeretiniz var mı?

Söyleyin lütfen; çekinmeden, korkmadan! Erdoğan’ın karşısında adayım; buyurun tercihinizi beyan edin!

Bunları Okudunuz Mu?

Yorum Bırak

This website uses cookies to improve your experience. Accept